Na crop top v lete môžem zabudnúť…

…volám sa Vanesa a môj život sa v septembri zmenil! Začala som pozorovať a objavovať na mojej pokožke malé fľaky. 

Mám 19 rokov, okrem školy a môjho priateľa je pre mňa veľmi dôležitý vzhľad. Veď, ako každé dievča v mojom veku. Po lete sa na mojej opálenej pokožke začali objavovať malé škvrny, ktoré  sa začali rozrastať nielen vo veľkosti, ale aj v množstve. Samozrejme si zmeny na mojej koži všimla aj moja mama, ktorá nikdy nič nenecháva na náhodu. 

Začala séria mnohých návštev u rôznych lekárov a odborníkov. Okrem návštevy kožnej doktorky som zavítala aj na “gastro” vyšetrenie, aby boli vylúčené všetky faktory, ktoré môžu vyvolávať aj alergické reakcie. Po všetkých vyšetreniach prišiel záver kožnej doktorky: „Vidím to na určitý typ psoriázy”.

Môj svet sa nezrútil, ale moja prvá myšlienka po verdikte bola: „Nebudem môcť nosiť v lete crop topy…”

Neberiem to, ako vážnu chorobu, ale viem, že “kamošky” psoriázy sa už nikdy nezbavím. Mám ju na celý život. Ako prvé som od kožnej dostala kortikoidnú liečbu, ale tá sa nedá používať stále. Začala som hľadať aj iné riešenia, pretože sa musím o svoju kožu starať stále inak sa nepríjemných fľakov nezbavím. SKIN-CAP produkty som mala odporučené a vidím výsledky najmä v akútnej fáze, kedy fľaky miznú a začína to príjemné obdobie. 

Vlastne vo svojom živote nič nerobím ináč ani s ňou! Zvykám si na nepríjemné pohľady a strach z fľakov už nemám. Pretože mám SKIN-CAP!

A verím, že si v lete ten crop top dám…

Vanesa, 19 rokov