5 RÁD – AKO zvládnuť atopický ekzém v zime

Chlad, striedanie tepla a chladu nespôsobuje len červené líca na tvári a skrehnuté prsty, ale pre “atopikov” prichádza obdobie – byť v strehu! Starostlivosť o pokožku je omnoho náročnejšia a prejavy sú omnoho viditeľnejšie – dá sa tomu predísť.

Pri atopickom ekzéme je hlavným prejavom suchá, citlivá a zhrubnutá pokožka, ktorá nie je schopná zadržiavať vodu. Pokožka obsahuje menej tuku – ceramidov.  V suchej pokožke vznikajú jemné trhlinky, ktoré sa môžu zapáliť a sú bolestivé.

“Tvorba ceramidov v zimom období klesá o 30% – pokožke je aj preto suchá a citlivá.”

Suchý vzduch je v zime všade okolo nás – prekúrené miestnosti, mrazivý vzduch, ktorý nás víta vonku tiež pokožku oberá o ďalšiu hydratáciu. Pokožka je citlivá a reaguje aj na potenie v prekúrenom prostredí. Spôsobuje nepríjemné svrbenie, červené fľaky a vyrážku na podráždených miestach. Milovníci zimných aktivít by mali vedieť, že by sa mali primerane obliecť, aby neprichádzalo k zapoteniu a podráždeniu suchej pokožky na tele.

5 RÁD – ako s úsmevom zvládnuť ekzém v zime :

  1. Hydratovať, hydratovať a hydratovať !

Pokožka je v zime omnoho suchšia a preto musí byť starostlivosť intezívnejšia ako počas iných ročných období. Volíme mastnejší krém na bežnú starostlivosť, prípadne SKIN-CAP sprej, ktorý je jedinečný na trhu medzi produktami. Premasťovanie pokožky vytvorí tenku vrstvu na vrchnej časti pokožky a bráni vode v pokožke uniknúť.

  1. Venujte pozornosť rukám

Po každom umytí rúk je dôležité ruky  poriadne vysušiť a ihneď hydratovať mastným krémom.

  1. Tvár je vašim zrkadlom

Prejavy nespokojnej pokožky najťažšie znášame na tvári. V zime je ešte citlivejšia a vystavovaná útokom zimy, ako prvá na našom tele. Pravidelná denná starostlivosť nemôže byť zanedbaná! Zima dokáže pokožku poriadne podráždiť až do akútnych prejavov. SKIN-CAP krém je vašou okamžitou záchranou a kamarátom počas celej zimy.

  1. Nepoťte sa

 Aj keď je vonku zima obliekajte sa tak, aby sa vaše telo nadmerne nepotilo. Ak prídete do teplého prostredia treba sa začať vyzliekať – pokožku zbytočne nedráždiť. Pri výbere zimeného oblečenia nezabúdajte, že pre “atopika” su nevhodné akékoľvek kožušiny.

  1. Pozor na imunitu

Zima výrazne oslabuje imunitu. Naše telo musí odolávať rôznym vírusom a chorobám, ktorá na nás striehnu na každom rohu. Pri atopickom ekzému sa musí telo brániť ešte viac. “Atopik” by sa mal vyhýbať a chrániť aj pred kašlom a nádchou. Každá vírusová infekcia zhoršuje prebieh atopického ekzému.