Dovolenkujete doma alebo pri mori ?

Dovolenkujete doma alebo pri mori ? 

Všade dobre, ale so SKIN-CAPom najlepšie…

Leto pôsobí na naša pokožku inak ako ostatné ročné obdobia. Aj prístup k starostlivosti o pleť a najmä pri problematickej pokožke musí byť teda špecifický. 

Aby pokožka zostala krásna a hydratovaná počas celého leta – prečítajte si ako sa o ňu starať…

Pravidelné a dôsledné čistenie pokožky 

V lete omnoho viac pokožka zachytáva nečistoty z okolitého prostredia, ako peľ a prach. Pokožka sa dusí a začína sa upchávať. Aby dokázala rijímať živiny musí byť dokonale zbavená nečistôt.

Pravidelné čistenie Ráno a večer je jedným z najzákladnejších krokov v starostlivosti o pokožku vôbec. Okrem toho treba venovať pozornosť okrem tváre aj ostatným častiam tela, kde je pokožka  náchylná. 

Hydratácia 

Alfou a omegou krásnej a zdravej pleti v letných mesiacoch je hydratácia. Slnkom a suchom namáhaná pokožka stráca vlhkosť svetelnou rýchlosťou. Stratou vlhkosti pleť zároveň stráca jas, je napnutá, dochádza k tvorbe vrások a starnutiu.

Po vyčistení pokožky je tak potrebné pleť hydratovať a nepodceňovať voľbu hydratačných krémov. Siahnite po ľahkých krémoch a pleťových kvetinových vodách. Niekoľkokrát do týždňa doprajte pleti hydratáciu aj v podobe hydratačnej masky.

Nezabúdajte sa chrániť pred slnkom 

Slniečko na nás zhora pôsobí nielen pri opaľovaní, ale pri všetkých aktivitách, ktoré vonku v lete robíme. Veľakrát si to ani neuvedomujeme, pri presúvaní sa z miesta na miesto, pri sedení na terase s kávičkou, či pri čakaní na MHD.

Chrániť pokožku pred nežiaducimi účinkami slnečných lúčov, ako predčasným starnutím pokožky, tvorbou tmavých škvŕn a zrohovatením, vám pomôžu výrobky s ochranným faktorom.

Siahnite v lete po hydratačnom pleťovom kréme alebo hydratačnom sére s SPF faktorom od 15 do 50. Mastnejšia pleť si vystačí aj s hydratačným sérom. Dámy, ktoré máte pigmentové škvrny, hydratačný krém s SPF faktorom 50 je vašou jednoznačnou voľbou.

Krémy a séra nanášajte vždy na vyčistenú pleť a krémy s SPF faktormi si neaplikujte na noc, zbytočne by ste zaťažovali pleť.

Osvieženie a ochladenie pokožky 

Vynikajúcim typom na osvieženie pokožky a ochladenie rozhorúčenej tváre je ošetriť ju termálnou vodou, pleťovou vodou v spreji, alebo tonizačnou vodou, ktorú pred použitím umiestnite to chladničky. Takto ochladiť môžete aj micelárnu vodu na odlíčenie.

Umývanie tváre studenou vodou a ošetrovanie ochladenými prípravkami stiahnu vlásočnice a zjemnia tým začervenanie. Dáte tak zbohom sčervenanej a fľakatej pokožke.

Starostlivosť o pokožku po opaľovaní 

Vlhkosť, ktorú pokožka pri opaľovaní stratí, je potrebné pokožke navrátiť. Ošetrenie slnkom namáhanej pokožky po opaľovaní určite nie je činnosť, ktorú by ste mali zanedbať.

Poškodenia slnkom minimalizujete nanesením krému po opaľovaní, najlepšie s obsahom aloe vera, prípadne samotným gélom z aloe vera priamo z chladničky, ktorý pokožku príjemne schladí, stiahne začervenanie a dokonale hydratuje.